Η εκπαιδεύτρια του προγράμματος είναι η Μαριάννα Σιγάλα, η οποία είναι έμπειρη σύμβουλος επιχειρήσεων, με πολλά χρόνια εργασίας σε Ελλάδα, Ηνωμένο Βασίλειο και Αυστραλία.
Έχει πραγματοποιήσει πολλά σεμινάρια σχετικά με ξενοδοχεία, εστιατόρια και τουρισμό καθώς και στρατηγικές ηλεκτρονικού εμπορίου, ηλεκτρονικά, μέσα κοινωνικής δικτύωσης και μάρκετινγκ προορισμών.
Έχει δημοσιεύσει 14 βιβλία και πάνω από 100 άρθρα σε θέματα φιλοξενίας και τουρισμού.